fbpx

O MNĚ

MArtin Jungmann

– Zkušenosti (roky) s posilováním 10+

– Zkušenosti (roky) s trénováním klientů 4+

– Zkušenosti (roky) jako výživový poradce 6+

 

Narodil jsem se 7. 5. 1992 v Jablonci nad Nisou. Jsem certifikovaný osobní trenér a výživový poradce s lidským přístupem. V oblasti výživy jsem prošel několika kurzy od uznávaného odborníka na výživu Mgr. Martina Jelínka. V oblasti cvičení jsem absolvoval akreditovaný kurz “Instruktor fitness” ve Fit Praha pod vedením Aleše Vítka a kurz “B3” – BASIC – BODY- BUILD pod vedením Dany Blaževičové. Kromě bodybuildingu a poradenství ve výživě se ve volném čase věnuji četbě knih hlavně zaměřených na osobní rozvoj dále mě také velmi baví vaření.

MOJE CESTA, JAK TO VŠECHNO ZAČALO?

Moje cesta za zdravým životním stylem začala v roce 2009 v 2. ročníku na střední škole (SPŠSE A VOŠ LIBEREC), kde jsem se aktivně začal věnovat fitness. Do té doby jsem si jen občas zahrál fotbal, chodil na výlety, ale hlavně seděl u PC a hrál počítačové hry. Žádný velký sportovec jsem tehdy nebyl.

Hlavním hnacím motorem, proč jsem začal cvičit, byla touha lépe vypadat a být silnější. Už jako malému se mi líbily filmy typu Rambo, Terminátor a Komando, kde vystupovali chlapi s vypracovanými svaly a kde testosteron „stříkal“ proudem.

První spouštěcí moment, který mě donutil se do všeho pustit, se přihodil na jedné z hodin tělesné výchovy. Měli jsme tenkrát vyskočit na hrazdu a udělat tolik shybů, kolik jsme jen dokázali. Teď určitě čekáte, jaké napíšu číslo? No úplná nula to nebyla, ale i ty dva shyby co jsem dal, byla před některými spolužáky velká potupa (nebyl jsem sám). Udělal jsem rozhodnutí, že se tohle již nikdy nebude opakovat.

Na řadu přišlo pravidelné cvičení a později i zájem o stravu, potravní doplňky a vše co se kolem těchto věcí točí. Celou střední školu jsem byl samouk, četl jsem články na internetu, knihy, kulturistické časopisy, zkrátka sbíral informace, kde se dalo. Informace a postupy, které jsem na sebe aplikoval, sice měly výsledky (z 64 kg jsem nabral během 2 let na 80 kg), ale já jsem chtěl vědět více a informace mít v uceleném kontextu.

Než jsem se rozhodl udělat si nějaký kurz, uběhl další rok a půl. V té době jsem chodil do zaměstnání a na cvičení už nebylo tolik času, jako na střední škole (chodil jsem cvičit velice nepravidelně…já vím výmluvy). Moje pracně vybudovaná svalová hmota z větší části spadla a celková váha taky (tehdy jsem měl něco kolem 70 kg).

Psal se rok 2014, v té době jsem přemýšlel co se sebou. Zaměstnání mě nebavilo (po střední škole jsem skončil jako prodejce elektroniky) a vysokou školu jsem v té době vnímal jako ztrátu času. Znovu jsem se vrátil k myšlence, s kterou jsem si pohrával na střední škole, stát se výživovým poradcem a osobním trenérem. Rozhodl jsem tedy konečně absolvovat kurz. Zvolil jsem  6-ti měsíční kurz Poradce pro výživu a suplementaci pod vedením Mgr. Martina Jelínka (kurzy ATAC). Byla to velmi dobrá investice, konečně jsem získal ucelený pohled na oblast výživy a člověka z pohledu, jak západních věd, tak i východního učení (indická ajurvéda, tradiční čínská medicína).

V roce 2018 jsem se rozhodl rozšířit si působnost i jako osobní trenér a začít pomáhat lidem v oblasti cvičení a pohybu více veřejně (do té doby jsem trénoval hlavně kamarády a své dobré klienty, kterým jsem dříve dělal jídelníček). Rozhodl jsem se absolvovat akreditovaný kurz  “Instruktor fitness” ve Fit Praha pod vedením Aleše Vítka.  Nyní působím i jako osobní trenér v Liberci v Power Fitness.

Za svou cestu jsem si zvolil celoživotní vzdělávání v oblastní zdravého životního stylu. Pokud chcete, rád Vám budu na této cestě  průvodcem. Společně můžeme dosáhnout vašich cílů.

Moje proměny

Moje specializace

 • Nabírání svalové hmoty a síly
 • Redukce tělesného tuku
 • Optimalizace zdraví

co můžete očekávat od spolupráce?

 • Nejrychleji možné a dlouhodobě udržitelné výsledky v přeměně postavy bez JOJO efektů, kterých lze naturálně (bez dopingu) dosáhnout s ohledem na tvé cíle, požadavky a možnosti.
 • Úsporu času, peněz, úsilí díky optimalizaci tréninkového, stravovacího, suplementačního plánu.
 • Podporu a motivaci po celou dobu naší spolupráce.

Certifikáty a kurzy

Absolvoval jsem:

 • kurz “Poradce pro výživu a suplementaci” (2014) – Kurzy ATAC – Lektor Mgr. Martin Jelínek
 • školení “Výživové poradenství v praxi” (2014) – Kurzy ATAC – Lektor Mgr. Martin Jelínek
 • kurz B3 (basic, body, build) (2015) – základy správného protahování a cvičení – Lektor Dana Blaževičová (fyzioterapeut)
 • školení “Moderní sportovní výživa aneb v praxi je všechno jinak” (2016)- Zdravě  pro vás
 • školení “Výživa při cukrovce” (2017)  – Kurzy ATAC – Lektor Mgr. Martin Jelínek
 • akreditovaný kurz “Instruktor fitness” (2018) – Fit Praha – lektor Aleš Vítek