Kalorická kalkulačka

Vypočítejte si denní příjem kalorií pomocí naší kalorické kalkulačky. Pamatujte, že denní příjem kalorií je pouze teoretická hodnota a každý by ke své stravě měl přistupovat individuálně. Následující kalorická kalkulačka Vám dá především základní přehled o tom, kolik kalorií byste orientačně měli přijmout. Kalorická kalkulačka spočítá Váš bazální metabolismus, kalorický deficit a na základě cíle a úrovně pohybové aktivity vám stanoví orientační příjem kalorií za den.

Proč bych si měl/a chtít vypočítat svůj kalorický příjem?

Pokud chcete hubnout, nabrat svalovou hmotu nebo se jen správně stravovat, abyste si udrželi svoji stávající hmotnost, vždy je potřeba mít správně nastavený poměr kalorického příjmu a kalorického výdeje. Pokud někdo z vás hubne nebo nabírá váhu bez ohledu na hlídání svého kalorického příjmu, jednoduše to znamená, že jste v tzv. intuitivním kalorickém deficitu nebo nadbytku. Jestli nechcete svoji přeměnu postavy nechat náhodě, ale mít plně pod kontrolvou své výsledky, není nic jednoduššího, než si spočítat svůj ideální kalorický příjem a podle něj jíst.

Výpočet kalorií

Pro získání denního příjmu kalorií do kalorické kalkulačky zadejte Vaše základní tělesné parametry. Kalorická kalkulačka vám na základě těchto parametrů spočítá  váš orientační kalorický příjem za den. Ve výpočtu již jsou započítány pravidelné aktivity ve formě cvičení.

Kalkulačka dále počítá rozdělení makroživin na základě metabolického typu. Svůj typ můžete zjistit v tomto článku pomocí dotazníku. Pokud nemáte nyní čas svůj metabolický typ zjišťovat, volte při výběru cíle vždy smíšený typ.

V případě jakýchkoli dotazů se neváhejte zeptat v komentářích úplně dole>>

Metabolický typSacharidy (%)Bílkoviny (%)Tuky (%)
Smíšený typ502525
Bílkovinový typ353530
Sacharidový typ602020

Tabulka: Rozdělení makroživin na základě metabolického typu

Pro nejpřesnejší výpočet nechte při výpočtu kalorického příjmu zaškrtnutou Mifflin-St Jeor formuli.

Spočítejte si svůj kalorický příjem
Imperiální
Metrické
Vyberte typ výpočtu BMR
Základní informace
roky
Úroveň pohybové aktivity
Vaše výsledky:
Míra bazálního metabolismu (BMR):
0
Body Mass Index (BMI):
0
Cílový příjem kalorií za den:
0
Rozvržení příjmu makroživin
Tuky: 0 g
Bílkoviny: 0 g
Sacharidy: 0 g

Vánoční poukazy, dárkové poukazy

Vánoční dárkové poukazy

Darujte svým blízkým k Vánocům netradiční dárek v podobě vánočního poukazu na některou z mých služeb. 

BMI kalkulačka a WHR index

BMI kalkulačka – Má smysl si počítat BMI?

Spočítejte si jednoduše svoje BMI a WHR index pomocí jednoduché kalkulačky. Okamžitě budete vědět, jak na tom vaše tělo fyzicky je a zjistíte na to co si dát pozor!

Pitný režim - kalkulačka

Kalkulačka pitného režimu

Pitný režim je velmmi důležitý pro každého z nás. Víte přesně kolik tekutin máte za den vypít? Spočitejte si pitný režim jednoduše pomocí kalkulačky.

Jak zhubnout rychle - návod

Jak zhubnout rychle? Přesný NÁVOD na zhubnutí

Sepsal jsem pro vás přesný návod jak rychle a efektivně zhubnout. V článku zároveň najdete tipy, jak si váhu udržet.

Často kladené dotazy k výpočtu kalorického příjmu

Jak probíhá výpočet denního příjmu kalorií?

Pro výpočet denního kalorického příjmu je potřeba nejprve znát hodnoty bazálního metabolismu (BMR).

Co to je bazální metabolismus (BMR)?

BMR (z anglického Basal Metabolic Rate) =  bazální
metabolický výdej. Určije množství energie, kterou vaše tělo potřebuje v naprosto klidovém režimu např, když spíte nebo byste například upadli do kómatu a nemáte absoluně žádný pohyb. Tuto energii tělo používá pro
udržování funkce orgánů, nervového systému, svalů a kůže. Váš kalorický příjem musí být z dlouhodobého hlediska vyšší, než je hotnota BMR, aby vaše tělo mohlo ideálně fungovat a také aby bylo možné dostahovat vašeho cíle (hubnutí, nabírání svalové hmoty, udržení hmotnosti)

Zjištění bazálního metabolismu

BMR muži = 10 x hmotnost (kg) + 6.25 x výška (cm) – 5 x věk (roky) + 5

BMR ženy = 10 x hmotnost (kg) + 6.25 x výška (cm) – 5 x věk (roky) – 161.

Kalkulačka počítá BMR automaticky.

Koeficient fyzické aktivity

Sedavá = 1,2

Mírná = 1,4

Střední = 1,6

Intezivní  = 1,9

Co mi kalorická kalkulačka spočítala?

Výpočtem jste zjistili svůj ideální denní příjem kalorií, pro váš stanovený cíl (hubnutí, nabírání svalové hmoty, udržení hmotnosti). Nyní je potřeba kalorický příjem převést na makroživiny, zkráceně tzv makra (sacharidy, tuky, bílkoviny) a podle cíle zvolit správné rozložení makroživin. K tomu je potřeb vědet, že 1 g sacharidů a bílkovin = 4 kcal, 1 g tuku = 9 kcal.

Jaký je převod kcal (kilo kalorie) na kJ (kilo jouly)

Každý příjem jídla vede ke zvýšení energetického výdeje, který je nutný k rozkladu a přestavbě přijímaných látek. Energie obsažená v potravinách se nejčastěji vyjadřuje v jednotkách tepla v kaloriích. Jedna kalorie je definována jako množství tepla potřebné k ohřátí 1 g vody o 1 °C (z 15 °C na 16 °C). Toto množství tepla je velmi malé a tak se v praxi při hodnocení výživy používají jednotky kilokalorií (1 kcal= 4180 J/4,18 kJ)

Převod kcal na kJ

1 kcal =4,18 kJ

Mezinárodní jednotkou energie je jeden joule (energie vynaložená tehdy, když se 1 kg pohybuje silou 1 newtonu po dráze 1 metru). Pro převod kcal na jouly lze použít faktor 4,2 (přesněji 1 kcal = 4180 joulů = 4,18 kJ).

Jak si mám rozdělit makroživiny?

Rozložení makroživin je velice individuální záležitost a je potřeba tento správný poměr vychytat. Do určení správného poměru vstupuje váš metabolický typ, somatotyp, aktuální množství tělesného tuku, druh sportovní aktivity a další. Jako startovní hodnota vám může pomoci standardní trojpoměr makroživin doporučovaný světovou zdravotnickou organizací (WHO) – 55% sacharidů, 15 % bílkovin a 30 % tuků.

Kalorická kalkulačka rovnou počítá makroživiny na základě vašeho metabolického typu.

Na toto téma jsme sepsal samostatný článek, kde předkládám detailní návod, jak si sestavit jídelníček.

Návod, jak si sestavit jídelníček krok za krokem>>

V jakých potravinách tyto živiny najdu?

V jakých potravinách najdu bílkoviny?

Maso

Jedná se o všechny druhy masa – kuřecí, krůtí, vepřové, hovězí, zvěřina, ryby a další. Vybírejte především maso libové a to kvůli cholesterolu.

Mléčné výrobky

V tomto případě se jedná o sýry (volte méně tučné varianty – 30 % tuku), jogurty (řecký jogurt, klasický tučný jogurt – vyhýbejte se variantám zahušťenými škroby a slazeným variantám), cottage, tvaroh, riccota, mozzarella (volte nejlépe light verzi).

Vejce

Konzumujte vejce ve své celistvé podobě (žloutek určite nevyhazujte, obsahuje lecithin).

Doplňky výživy (protein)

Nebojte se do své stravy přidat syrovátkový protein (ideálně vyrobený metodou CFM). V případě CFM proteinu se jedná o vysušené a vyfiltrované mléko. Pro hubnutí jej určitě nepotřebujete, ale pokud máte problémy s doplňováním bílkovin doporučuji ho do svého jídelníčku zařadit.

Dalšimi zdroji bílkovin jsou luštěniny, ořechy, arašídy a další…

V jakých potravinách najdu sacharidy?

Obiloviny (pšenice, žito, oves, ječmen, kukuřice, rýže, jáhly), těstoviny, pečivo, batáty, všechny druhy ovoce a zeleniny, ořechy

V jakých potravinách najdu tuky?

Tuky najdeme především v mase, rybách, olejích, ořechách, arašídech, avokádu,  máslu a vajíčkách.

Pokud pravidelně nekonzumujete ryby, určitě doporučím zakoupit si rybí olej s vysokou koncentrací DHA, která je pro tělo důležitá, avšak zastoupena především v rybách.

Jak si nejlépe hlídat svůj denní příjem kalorií a jídelníček?

Nejjednodušší způsob, jak si hlídat svůj denní příjem kalorií a jídelníček je zaznamenávat si každé jídlo do kalorických tabulek. V této aplikaci si můžete vše přehledně zaznamenat a hlavně hlídat. Aplikace vám okamžitě ukáže, kde máte mezery nebo kde vám jaká makroživina a kalorie přebývají. Jediné co musíte udělat je zaregistrovat se na https://www.kaloricketabulky.cz/

Jak si mám kalorické tabulky nastavit?

Kalorické tabulky používejte pouze pro monitoring denního kalorického příjmu – kolik kalorií příjmete v jídle a nápojích. Zadejte si do nich vlastní hodnoty, které jste si vypočítali pomocí kalkulačky (bod „Ja k si mám rozdělit makroživiny“). Nepoužívejte ani monitoring kalorického výdeje během sportu a běžných denních činostech.

Nyní si si společně projdeme krok po kroku nastavení kalorických tabulek:

1. Založte si účet na https://www.kaloricketabulky.cz/

2. Nastavíme vlastní nutrienty, v oddílu „nastavení účtu“ (bílkoviny,sacharidy,tuky).

(tyto hodnoty vezmete právě z vypočtených údajů v této kalkulačce).

3. Vypneme dopočty kalorií: započítat trávení: NE, Přizpůsobení DDD: NE.

Nastavení na mobilním telefonu:

Jak mám s kalorickými tabulkami pracovat dál?

Teď už stačí si do tabulek každý den zadávat potraviny v rámci toho co jíte. Doporučuji si jídla plánovat dopředu. Určitě nemusíte být otrokem svého jídelníčku. Jídla si zadávejte jen tak dlouho, dokud nebudete mít množství v oku. Pak už můžete plánovat svůj jídelníček na základě odhadu.

Jak nový režim zařadit do svého živovat?

Základ je dělat všechny změny pomalu, aby tělo mělo čas se na nový režim zvyknout. Potraviny, které jste dříve v jídelníčku neměli mohou být potenciálním zdrojem problému s trávením. Typicky bývá z počátku problematická konzumace luštěnin, které způsobují nadýmání. Trávicí trakt potřebuje si na nové změny v jídelníčku zvyknout. Dejte si prostor a nelpěte z počátku na rychlých a neudržitelných změnách, jen tak dosáhente dlouhodobých výsledků.

 

 

Poctivě si hlídám svůj jídelníček podle kalorických tabulek a výsledky se nedostavují. Co mám dělat?

Žádná kalkulačka vám nikdy nezaručí 100 % výsledky. Do procesu přeměny postavy vstupuje mnoho faktorů, které kalkulačka není schopná zohlednit (zdravotní stav, stres, užívanou medikaci, stav trávicí soustavy). V tomto případě je potřeba se obrátit na odborníka, který vám sestaví jídelníček přímo na míru a zohlední všechny zdravotní parametry. Ani tak ale není zaručená 100 % účinnost jídelníčku. Můžu vám ale slíbit, že pro přeměnu vaší postavu udělám maximum!

Chci sestavit jídelníček na míru>>

Máte dlouhodobý problém s hubnutím a nic moc na Vás nezabírá? Zajímavou redukční dietou pro Vás můžou být tzv. sacharidové vlny.

Sacharidové vlny, návod jak si postavit jídelníček>>

Pokud si i nadále nevíte rady se sestavením jídelníčku, nebo jednoduše nemáte čas a nechcete se tím sami zabývat, rád Vám jídelníček sestavím.

Profesionálně sestavený jídelníček na míru

Sestavuji dlouhodobě udržitelné jídelníčky (hubnoucí, nabírací, udržovací jídelníčky), ale i rychlejší redukčí diety. Jsem propagátor a specialista na hubnutí pomocí sacharidových vln. Při sestavování jídelníčku přihlížím k vašim specifickým chuťovým požadavkům, metabolickému typu a případným alergiím na různé potraviny. Dokáži sestavit i vegetariánský jídelníček.

Jaké jídelníčky na míru pro vás mám?

Názory klientů, kteří dodržují správný kalorický příjem 

Na základě 21 hodnocení
Dudan
Dudan
2022-11-19
Martin je určitě skvělá volba, ať už s cvičením začínáte nebo jste zkušenější jedinec. Tréninky na míru jednotlivce. Můžu jenom doporučit 💪🏻
Jaroslav Tomášek
Jaroslav Tomášek
2022-04-12
S Martinem je skvělá spolupráce a vše perfektně vysvětlí. Dostal jsem velmi rozsáhlý a dobře napsaný jídelníček, a společně s tréninky od Martina jsem dosáhl velmi rychle svých výsledků. Zcela doporučuji.
Martin Bartos
Martin Bartos
2022-04-08
Martin je člověk, který mi pomohl najít cestu zpět.Od prvního kontaktu až po dnešní den jsem absolutně spokojen. Sestavení jídelníčku na míru,(v mém případě bez masa), který zafungoval neuvěřitelně. Kdykoliv mám na něj otázku je připraven ji se mnou probrat. Navic ma pochopeni pro občasné porušení pravidel(když je chuť na pivo).Martas, jsem rád, že jsem ti v Únoru napsal a hlavně za to, že jsi byl ochotný do toho se mnou jít i přes takovou dálku. P.S.-Děkuju ti a abych nezapomněl-v Srpnu dáváme spolu trénink (nohy- důvod znáš ) a pak skočíme na Protein.
Magdalena Boháčová
Magdalena Boháčová
2022-02-13
Roman Jiskra
Roman Jiskra
2021-10-28
Výborný trenér, který pomůže nejen s tréninkem, ale také s jídelníčkem.
Tereza Relton
Tereza Relton
2021-06-06
Úžasný, sympatický trenér, který bere v potaz všechny indispozice a poradí si i se zdravotními omezeními :))
Rada Beru
Rada Beru
2021-04-25
Pokud je mezi vámi někdo, kdo už nějakou dobu přemýšlí nad tím, že by začal cvičit, ale stydí se, tak právě pro vás je Martin ten pravý. Je to trenér, který zná a umí, a navíc je úplně “normální”. Takže seberte odvahu a jděte do toho! Na tréninky s Martinem se budete těšit, a o to přeci jde především. 😎
Štěpán Čech
Štěpán Čech
2020-12-13
Martin je velký profesionál a současně i super člověk se kterým se vyplatí začít cvičit. Vše skvěle vysvětlí, pomůže, pokud vás někde něco "tahá" a ještě si skvěle pokecáte a něco se dozvíte. Jeho individuální přístup my vyhovuje a už bych neměnil. Všem vřele doporučuji!
Miroslav Čičo
Miroslav Čičo
2020-12-10
S jedálničkom od martina som velmi spokojný. V jedálnicku zohladnil všetky moje pre aj proti. Páči sa mi osobitý prístup. Za necelých 6 týždnov čo jem podla nového jedálnička 8kg dole. Možem všetký len doporučit.
Danilo Leporati
Danilo Leporati
2020-12-05
Super týpek, ve stravě se vyzná a do léta z chlapů udělá Arnolda a z děvčat Megane Fox. Pomůže vám poskládat jídelníček na míru.
Jakub Macháček

Jakub Macháček

Určitě bych Vám neradil “šetřit“ na svém zdraví. Možná člověk ušetří pár stovek měsíčně, ale časem tělo ukáže, že to není dobře v podobě nějaké nemoci a člověk poté za léky dá spoustu “ušetřených“ peněz. Rozhodně nelituji peněz, které jsem za to utratil. Jelikož změna jídelníčku = změna životního stylu a rozhodně ne k horšímu.

Jakub Macháček

Veronika Růžičková

Změnu ve svém jídelníčku již neberu jako dietu, která jednou skončí a já se budu moct zase „nadlábnout“, ale změnu mého životního stylu. Spolupráci s Martinem vřele doporučuji. Mně osobně nejvíce zaujal svým osobním přístupem, sympatickým jednáním, okamžitou reakcí na mé problémy a hlavně jsem se před ním nestyděla mluvit o své váze a o tom jak jsem na tom byla předtím.

Jakub Macháček

Aleš Valášek

Obával jsem se, že správný jídelníček bude obsahovat pouze samé drahé a exkluzivní potraviny, ale opak byl pravdou. Začal jsem si sám vařit. Hlady jsem nikdy netrpěl, naopak jím víc jak před tím a za potraviny neskutečně ušetřím.

Jakub Macháček

Lucie Matzkeová

Martin mě naučil, jak vařit efektivně, abych nestrávila v kuchyni spoustu času. Naučil mě, jak kombinovat správné potraviny tak, abych neměla hlad a nevařila jen zeleninu, která sama zdravé stravování nespasí. Naučil mě „fígle“, aby mě nepřepadaly chutě na sladké a ještě spoustu dalšího. Jsem moc ráda, že jsem se odhodlala a objednala se na první konzultaci, žije se mi teď mnohem lehčeji.

0 komentáøù

Komentáře

0
    0
    Košík
    Váš košík je prázdnýZpátky k nákupu