fbpx

Sacharidové vlny – cesta k vyrýsované postavě s minimem tuku

Sacharidové vlny jsou efektivní metodou hubnutí, při které se redukuje hlavně tělesný tuk a přicházíte jen naprosto minimálně o svalovou hmotu. Tato metoda se hodí zejména pro lidi, kteří nemají tolik tuku a chtějí doladit svoji postavu nebo pro lidi, kteří chtějí namotivovat rychlými výsledky v podobě shozených kilogramů s následným přechodem na udržitelný jídelníček bez jojo efektu. O sacharidových vlnách jsem sepsal článek, kde najdete přehledně všechny důležité informace + postup jak si vlny sami sestavit. Dále tedy shrnu jen to podstatné.

 

Výhody sacharidových vln

 • Cyklování sacharidů zabraňuje adaptaci organismu na nízký přísun energie a zabraňuje zpomalení metaboslimu.
 • Sacharidové vlny prokazatelně zrychlují metabolismus, které můžete pocítit jako hlad a to i při dnech s velkým množstvím sacharidů.
 • Částečná superkompenzace vám pomůže doplnit glykogenové rezervy, takže neztratíte výkonost na tréninku tak rychle, jako se děje při jiných typech redukčních diet.
 • Dny s vyšším příjmem sacharidů vám pomohou psychicky lépe zvládat náročné období.
 • Sacharidové vlny lze každému přizpůsobit na míru, i Vám.

NEVÝHODY SACHARIDOVÝCH VLN

 • Velké výkyvy nálad v závislosti na obsahu sacharidů
 • Poměrně omezená doba efektivity cca 3 měsíce
 • Náročnost udržení naplánovaných jídel

ROZDĚLENÍ PRINCIPŮ CYKLOVÁNÍ SACHARIDOVÝCH VLN

Při sacharidových vlnách můžete sacharidy zvyšovat, cyklicky přerušovat nebo sacharidy vynechat. Všechny principy mají společné střídání třech základních fází:

High Carbs Days (vysokosacharidové dny, HCD), které slouží především k doplnění glykogenových (glykogen = zásobní cukr ve svalech a játrech) zásob a zabránění zpomalení metabolismu, pomáhají psychickému uvolnění a předcházejí vyhoření. Při HCD by se denní příjem sacharidů měl pohybovat mezi 3 – 5 g na 1 kg hmotnosti. Při těchto dnech se budete vlivem vyplavování velkého množství inzulínu cítit unavení.

Low Carb Days (nízkosacharidové dny, LCD), které jsou zařazeny mezi vysokosacharidové a nesacharidové dny. Jejich počet je dán množstvím vašeho podkožního tuku na začátku diety a je libovolný. Záleží na principu cyklování, který je zvolen. Jako LCD dny jsou brány všechny dny, v nichž objem sacharidů nepřevyšuje hodnotu 1 g na kg tělesné hmotnosti.

V No Carbs Days (nesacharidové dny, NCD), jak název napovídá, nekonzumujete takřka žádné sacharidy. Jediné povolené sacharidy pocházejí ze zeleniny, která slouží jako příloha (velmi střídmá) k jídlům z masa. NCD se využívají u lidí vyžadující rychlý úbytek váhy nebo v závěrečných týdnech cyklování. Není vhodné je zařazovat hned od začátku cyklování a to pro jejich psychickou náročnost. Jako minimální hodnota vlny se nejčastěji používá 50/100 g sacharidů na den pro muže a 25/50 g sacharidů denně pro ženu.

Princip lineárně dlouhodobý

Používá se u jedinců, kteří jsou méně psychicky odolní, těžko se vyrovnávají s rychlými změnami objemu sacharidů a tuto strategii podstupují poprvé. Podmínkou není rychlý úbytek hmotnosti.

Princip dvou vln

Metoda doporučená spíše pro pokročilejší jedince. Metoda s sebou nese vyšší psychickou náročnost danou velkým rozptylem sacharidů a je také více náročná na přípravu jídel pro jednotlivé dny. I přes tyto nevýhody je tento princip nejpoužívanější, protože je i nejefektivnější v rámci hubnutí, je zde dodržen sedmidenní cyklus a vlnu je možné otočit 2x za týden. 

Princip zdvojených vln

Princip určený především pro začátečníky a jeho prioritou je především praktičnost. Během zdvojených vln si ověříme reakce organismu na výkyvy objemu sacharidů. Příkladem reakce psychické je podráždění jedince a jeho schopnost ovládat se (návaly vzteku, únava), dále odhodlanost v systému pokračovat. Základním principem zdvojení je změna objemu sacharidů a to každý druhý den. Dochází k dobré adaptaci organismu na výkyvy sacharidů.

Rád vám se sestavením sacharidových vln pomohu

– Zkušenosti (roky) jako výživový poradce 6+

– Zkušenosti (roky) s posilováním 10+

– Zkušenosti (roky) s trénováním klientů 4+

 

Martin Jungmann – výživový poradce a osobní trenér

Jsem certifikovaný osobní trenér a výživový poradce s lidským přístupem. V oblasti výživy jsem prošel několika kurzy od uznávaného odborníka na výživu Mgr. Martina Jelínka. V oblasti cvičení jsem absolvoval akreditovaný kurz “Instruktor fitness” ve Fit Praha pod vedením Aleše Vítka a kurz “B3” – BASIC – BODY- BUILD pod vedením Dany Blaževičové. Kromě bodybuildingu a poradenství ve výživě se ve volném čase věnuji četbě knih hlavně zaměřených na osobní rozvoj, dále mě také velmi baví vaření.

*cena 1990,-

*vztahuje se na službu “Redukční jídelníček – sacharidové vlny na 6 týdnů”

Jak jídelníček na sacharidových vlnách vypadá?

 

 • Jídelníček vyhotovuji vždy na 6 týdnů (půlka maximální doby na sacharidových vlnách).
 • V průběhu měsíce budeme pravidelně kontrolovat váš pokrok a řešit případné problémy.
 • Po 6 -ti týdnech se společně dohodneme, jestli se sacharidovými vlnami budete pokračovat nebo zvolíme jinou strategii (vypracování vln na dalších 6 týdnů stojí 1190,-).
 • Jídelníček obsahuje rozmanité snídaně,  svačiny, obědy a večeře z potravin dostupných na českém trhu.
 • Jídelníček bude uzpůsoben vašemu dennímu režimu a chutím. Potraviny, které vám nechutnají, máte na ně intoleranci či alergii, ve stravovacím plánu nebudou.
 • Dostanete návrh případné nutné suplementace při zjištěném nutričním deficitu (zejména se jedná o vitaminy či minerály) a suplementy na podporu redukce tuku.
 • K jídelníčku dostanete e-kuchařku, takže budete přesně vědět, jak si jídla připravovat.
 • Jídelníček zasílám nejpozději do 14-ti pracovních dnů dle aktuální vytíženosti.

Jídelníček je sestaven z běžně dostupných surovin, které seženete v každém marketu. Nemusíte kupovat (až na vyjímky), žádné speciální potraviny.

Preference a předpoklady, ze kterých při sestavení jídelníčku vycházím, mám ověřené na stovkách klientů a na sobě.

 

*cena 1990,-

*vztahuje se na službu “Redukční jídelníček – sacharidové vlny na 6 týdnů”

Mám dotaz?

Nejste-li si jistí, zda Vám bude jídelníček vyhovat nebo chcete-li se na něco zeptat, využijte k tomuto účelu chatovací okénko v pravém dolním rohu, kontaktní formulář níže nebo mi rovnou zavolejte. Určitě najdeme společnou cestu právě pro Vás.

  Jméno a příjmení:*

  Email:*

  Telefon:

  Dotaz:

  Souhlasím se zpracováním osobních údajů*

  *povinné vyplnit

  Co všechno získám?

  E-kuchařku

  jídelníček na míru

  1 měsíc podpory

  Často kladené dotazy

  Jak probíhají konzultace?

  Konzultace probíhají prostřednictvím soukromých zpráv na sociální síti Facebook, WhatsApp nebo emailu. Úvodní konzultace se uskuteční po telefonu nebo video hovoru.

  Délka konzultací je 1 měsíc a lze je prodloužit  (ceny dle platného ceníku).

  Jak se provádí platba?

  Platba se provádí předem, převodem na bankovní účet. Po přijetí platby obdržíte potvrzovací e-mail.

  Kdy a jak jídelníček obdržím?

  Jídelníček včetně všech příloh (kuchařka, e-book) obdržíte do 14 -ti pracovních dnů (většinou zasílám do týdne) na e-mail.

  Nebude po sacharidových vlnách jojo efekt?

  Pokud se skokově nevrátíte k původnímu jídelníčku a provedete správně návratovou dietu (2 týdny po sacharidových vlnách) jste schopni si udržet získanou formu i hmotnost znatelně delší dobu.

  Je možné sestavit jídelníček na noční směny?

  Jídelníček lze uzpůsobit na noční směny. Po vyplnění dotazníku se spojíme a domluvíme se na konkrétním řešení.

  Je zcela zaručené, že na sacharidových vlnách zhubnu?

  NE. Ať už je Váš cíl naprosto jakýkoli, strava nikdy není jediným faktorem který Vaši cestu ovlivní. Pokud budete mít „dokonalý“ jídelníček, ale spát 2 hodiny denně, nikdy svých cílů nedosáhnete. Jednoduše řečeno – strava je velice důležitá, ale nezáleží jen na ní. Jistotu 100% úspěchu Vám nemůže dát ŽÁDNÝ  poradce. Samozřejmě, pokud se budete držet mých doporučení je více než pravděpodobné, že se vám podaří dosáhnout cíle.

  Reference mých klientů

  Veronika Kadlecová

  „MOJÍ VELKOU MOTIVACÍ BYLO ZHUBNOUT DO SVATEBNÍCH ŠATŮ“

  Ahoj, já jsem Veronika Kadlecová a pracuji jako prodavačka a u toho studuji VŠ.
  Než jsem se setkala s Martinem, tak jsem stravu moc neřešila. Pracuji na 12ti hodinové směny a do toho se ve volném čase věnuji škole a psům. Zápasím s časem, tak jsem vařila jídla, která jsem si mohla ohřívat pár dní, nebo jsem to občas řešila polotovary.

  Mojí velkou motivací bylo zhubnout do svatebních šatů, když jsem zkoušela diety sama, tak se mi nedařilo. Měla jsem hlad a brzy jsem to vzdávala. Oslovila jsem Martina, který mi sestavil jídelníček, celý plán mi skvěle vysvětlil.

  Spolupracujeme spolu zhruba 6 měsíců a nyní mám dole již 13kg (začátek spolupráce 18.2.2015). Na rady Martina jsem začala chodit do práce pěšky, cítím se skvěle a do kopců už se nezadýchávám. Netrápí mě chutě, nafouklé břicho, pocit hladu. Změnu ve svém jídelníčku již neberu jako dietu, která jednou skončí a já se budu moct zase „nadlábnout“, ale změnu mého životního stylu. Mám před sebou ještě kus práce, ale každý týden vidím nové a nové výsledky.

  Spolupráci s Martinem vřele doporučuji. Mně osobně nejvíce zaujal svým osobním přístupem, sympatickým jednáním, okamžitou reakcí na mé problémy a hlavně jsem se před ním nestyděla mluvit o své váze a o tom jak jsem na tom byla předtím. Takže pokud toužíte zhubnout, poradit se stravováním nebo se chcete „jen“ cítit lépe, tak Martina neváhejte oslovit.

  „MYSLELA JSEM SI, ŽE NEPOTŘEBUJI MOC ZHUBNOUT“

  Rozhodla jsem se kontaktovat Martina poté, co jsem objevila na internetu náhodou jeho stránky, ke kterým jsem se každý den stále dokola a dokola vracela, pročítala články a rady, ale stále nevěděla co se sebou. Když jsem totiž chtěla svou stravu přesměrovat do zdravé dráhy, zjistila jsem, že jím stále jen zeleninu a jogurty.

  Měla jsem hlad i zažívací potíže a rychle jsem tyhle svoje snahy vzdávala. Oslovila jsem Martina s tím, že bych chtěla poradit, jak se naučit zdravě stravovat a domluvili jsme se i na váhovém úbytku (což by mělo jít ruku v ruce).

  Myslela jsem si, že nepotřebuji moc zhubnout. Teď po absolvování programu s Martinem v roli poradce musím říct, že jsem se spletla. Nejen, že jsem potřebovala zhubnout, ale hlavně jsem se potřebovala cítit přesně takhle bezvadně. Mám sama skvělý pocit z úbytku centimetrů, skvělý pocit mám ale i díky reakcím okolí a partnera, který mi teď neustále říká, jak mi to sluší. A to se poslouchá moc hezky.

  Martin mě naučil, jak vařit efektivně, abych nestrávila v kuchyni spoustu času. Naučil mě, jak kombinovat správné potraviny tak, abych neměla hlad a nevařila jen zeleninu, která sama zdravé stravování nespasí. Naučil mě „fígle“, aby mě nepřepadaly chutě na sladké a ještě spoustu dalšího. Jsem moc ráda, že jsem se odhodlala a objednala se na první konzultaci, žije se mi teď mnohem lehčeji.

  Chtěla bych tímto Martinovi moc poděkovat za spolupráci, která ale i po absolvování tříměsíčního programu stále nekončí…

  Lucie Matzkeová

  Aleš Valášek

  „PŘEKVAPILO MĚ, ŽE NA KONCI KAŽDÉHO MĚSÍCE BYLY VIDĚT MARKANTNÍ POKROKY A FYZICKÉ ZMĚNY POSTAVY“

  Na cvičení jsem neměl nikdy čas a bylo to na mé postavě čím dál tím víc vidět. Cvičil jsem 2,5 roku sám a nikam to nevedlo. Často jsem slýchal od přátel, že pouhé cvičení nestačí a že klíčem k úspěchu je ze 70 % správná strava, a tak jsem v prosinci 2016 kontaktoval trenéra Patrika Krause, který mi doporučil také výživového poradce Martina Jungmanna. Martin mi sestavil jídelníček na míru a s Patrikem jsme začali cvičit úplně jinak, než jsem byl zvyklý.

  Obával jsem se, že správný jídelníček bude obsahovat pouze samé drahé a exkluzivní potraviny, ale opak byl pravdou. Začal jsem si sám vařit. Hlady jsem nikdy netrpěl, naopak jím víc jak před tím a za potraviny neskutečně ušetřím. S Patrikem jsme po konzultaci zařadili cardio, HIIT cardio a strečink před a po každém tréninku, protože moje svaly byly velmi zkrácené. Mám pevnou vůli, sním cokoliv a poslouchám Martina i Patrika na 100% a dělám a jím to, co mi poradí, protože by jinak celá snaha a práce neměly smysl. Překvapilo mě, že na konci každého měsíce byly vidět markantní pokroky a fyzické změny postavy. Dnes už na tréninku dobíjím energii a i když jsou fyzicky náročné, tak se po každém tréninku cítím skvěle. Zlepšila se mi také pohyblivost.

  Dnes po 4 měsících spolupráce, jsem velice spokojený. Fyzických změn si všimli i lidé z mého okolí, cítím se skvěle, zvedlo se mi sebevědomí a už se nestydím sundat si triko a jít si zaplavat do bazénu 🙂. S oběma spolupracuji dál. Vědí, co dělají, a pokud se chcete změnit, tak Vám Patrika a Martina můžu vřele doporučit! … a pamatujte, že správné stravování a kvalitní trénink jsou nutné, pokud chcete dosáhnout nějaké změny postavy.

  Objednávka jídelníčku

  *cena 1990,-

  *vztahuje se na službu “Redukční jídelníček – sacharidové vlny na 6 týdnů”

   Typ služby

   Zvolte typ spolupráce

   Základní informace

   Pohlaví*

   Jméno a příjmení:*

   Věk:*

   Hmotnost*

   Výška*

   Zaměstnání*

   Pohyb

   Frekvence pohybu*

   Délka pohybu*

   Typ pohybu

   Strava a zdravotní stav

   Dosavadní stravování*

   Omezení

   Alergie

   Užíváte doplňky stravy?

   Pitný režim*

   Na kolik jídel denně chcete postavit nový jídelníček?*

   Tělesná kompozice a doplňující informace

   Přiložte své bioimpedanční měření (InBody, Tanita...) nebo fotografie postavy

   Fotografie nebo měření InBody jsou potřebné pro sestavení jídelníčku – bez jedné z těchto informací NENÍ MOŽNÉ jídelníček sestavit. V případě studu můžete poslat fotografie bez obličeje.

   Nahrát fotografie postavy*

   Poznámka: Vaše fotografie NEBUDOU nikdy sdíleny ani zveřejněny. Mají pouze informativní charakter pro stanovení podkožního tuku a aktivní hmoty! Díky této informaci jsem schopen jídelníček sestavit výrazně přesněji.

   Nahrát bioimpedanční měření (nepovinné)

   Poznámka: Vaše měření InBody NEBUDE nikdy sdíleno ani zveřejněno. Má pouze informativní charakter pro stanovení podkožního tuku a aktivní hmoty! Díky této informaci jsem schopen jídelníček sestavit výrazně přesněji.

   Nahrát výsledky biochemického rozboru krve/hormonů štítné žlázy(nepovinné)

   Doplňující informace (životní příběh nebo jakákoli informace, kterou bych měl vědět)

   Fakturační údaje

   Jméno a příjmení:*

   Telefon:*

   Email:*

   Ulice a č.p:*

   Město:*

   PSČ:*

   Souhlasím s obchodními podmínkami*

   *povinné vyplnit